۱۳۹۲ شهریور ۲۶, سه‌شنبه


دستها ازسوریه کوتاه باد!
گزارشی ازفعالین حزب کارایران (توفان) درآمریکا وکانادا پیرامون تظاهراتهای ضد جنگ در آمریکا

بار دیگر رئیس جمهور آمریکا ، این بار رئیس جمهور "دمکرات" و بلبل زبان باراک اوباما ، بسرعت خود را برای جنگ خانمان سوزی در سوریه آماده میکند. گوئی که  منشور سازمان ملل هیچ حقی برای کشور سوریه ، یک عضو سازمان ملل ،  قائل نشده است. گوئی که یک ملت 23 میلیونی حق تعیین سرنوشت ندارد. گوئی که یک کشور  23 میلیونی شعور و اراده جمعی را از دست داده و ولایت فقیه  کاخ سفید باید برای آنها تصمیم بگیرد. گوئی که باید بزور بمب خوشه ای و فسفری و موشکهای کروز به مردم فهماند که ازادی چیست. گوئی که هر کجا چماق داران بین المللی برای بانقیاد کشیدن کشور مستقلی اراده کنند باید به آنها سر تعظیم فرود آورد. گوئی که ....
بمحض آنکه اوباما قصد خود را برای حمله نظامی به سوریه بیان داشت و رسانه های وابسته به محافل قدرت و سرمایه فورا دست به توجیه و علل آن با هدف مغز شوئی مردم و مهندسی افکار عمومی زدند ، تظاهراتهای متعددی در سراسر آمریکا با شعار محوری " دست ها از سوریه کوتاه " و "نه به جنگ علیه سوریه" ترتیب  داده شدند. در دو هفته گذشته صد ها تظاهرات در بیش از صدها شهر  کوچک و بزرگ آمریکا و کانادا ، از لوس آنجلس  تا  واشنگتن ، نیویورک ، میامی، ساانفرانسیسکو ، اتلانتا، شیکاگو ، سیاتل ، بوستون ، دالاس ، هوستون ، تورونتو ، ونکوور ، مونترال و ... برگزار شد.
بیش ار هشتاد درصد مردم آمریکا مخالف هر نوع تجاوز نظامی ، از محدود تا غیر محدود ، به سوریه هستند و از اینکه دولت " دمکراتیک" باراک اوباما تلاش دارد  نظرات اکثریت شکننده مردم را نادیده بگیرد خشمگین هستند. وقتی که باراک اوباما در محوطه کاخ سفید مشغول به دروغ بافی ، همچون همتای سابق خود جرج بوش ، پیرامون علل جنگ احتمالی آمریکا با سوریه بود صدای معترضین ضد جنگ آنچنان رسا بود که بگوش ناشنوای اوباما رسید و نتوانست آنرا نادیده بگیرد. احزاب ، ائتلاف ها ، و اقشار متعددی از جامعه آمریکا در این کارزار ضد جنگ شرکت دارند . احزاب سیاسی سراسری و منطقه ای، سازمانها ، دانشجویان ، زنان ، روشنفکران  مترقی ، سازمانهای  سیاسی  خارجی ، ائتلاف بین المللی ضد جنگ (ANSWER) ، ائتلاف متحد و سراسری ضد جنگ (UNAC) ، سربازان سابق برای صلح (VFP) ، سربازان سابق برگشته از عراق ، کنفرانس اسقف های کاتولیک آمریکا ، و  .... همگی یک صدا به جنگ احتمالی بر علیه سوریه اعتراض دارند. مردم آمریکا همچون مردم سایر نقاط جهان ، انگلستان ، فرانسه ، ترکیه ، یونان ، پاکستان ، فلسطین، شیلی ، اکوادور ، کانادا ، آلمان ،  و... همه بر روی پلاکاردهایشان میگویند  " دستها از سوریه کوتاه" ، " ما جنگ نمیخواهیم " ، " کشتار و ویرانی و آوارگی را متوقف کنید" ، " ما در جنگ هیچ منافعی نداریم " ، " برای کمپانی های میلیاردری جنگ راه نیندازید" ، " جنایات مرتکب شده در عراق و یوگسلاوی و افغانستان و لیبی در جلوی چشمان ما رژه میروند" و " بهانه سازی برای جنگ را متوقف کنید" ، " دروغ سازی برای جنگ را متوقف کنید" ، " مداخله در کشورهای دیگر را متوقف کنید" ،  " 350 بار تجاوز نظامی آمریکا  به کشورها ننگی است بر پیشانی نظام سرمایه داری امپریالیستی آمریکا " و .... مردم در تظاهراتها میگویند که همه رسانه های  وابسته به کمپانی های  بزرگ  مشغول پراکندن شک و تردید در اذهان مردم  هستند تا دروغ استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیائی بهانه ای شود برای آغاز جنگی وحشیانه دیگر در منطقه خاورمیانه.  همه میگویند هر حمله نظامی به سوریه تهدیدی برای کشورهای منطقه است که حاضر نیستند تن به انقیاد آمریکا بدهند.
نیروهای مترقی و فعالین ضد جنگ در آمریکا با صدای رسا اعلام داشته اند که تنها بسیج توده ای مردم است که میتواند از وقوع جنگ جلوگیری کند. همه معترضین میگویند که هیچ اعتمادی به "نمایندگان " مردم در کنگره آمریکا وجود ندارد بلکه بر عکس ،احتمال بالائی وجود دارد که آنها با باراک اوباما در حمله نظامی به سوریه همراه شوند ، وآنکه در شرایط کنونی وظائف  آنی جنبش ضد جنگ ، بسیج توده ای و افشای جنایات نظام امپریالیستی آمریکا و نمایندگان آن در کاخ سفید و کنگره و سنا ، رساندن صدای روشن اعتراضات ضد جنگ به کاخ سفید ، زیر فشار قرار دادن "نمایندگان" در کنگره برای رد خواست باراک اوباما در شعله ور کردن جنگی دیگر در خاورمیانه است. باید تا آنجا که ممکن است  با مقامات و اعضای  کنگره و سنا از طریق ثظاهرات در محل کار آنها ، تلفن و ایمیل و مصاحبه شخصی  با آنان ، و از طریق شبکه های اجتماعی  تماس گسترده برقرار کرد و با اعتراضات خود علیه جنگی دیکر آنها را بمباران نمود  تا هراس از در خطر افتادن زندگی سیاسی آینده ، آنها را مجبور به  دادن رای منفی به اوباما  کند. باید باراک اوباما را در تنگنای بیشتری قرار داد و دروغ بافی های او را در نسبت دادن  استفاده از سلاح شیمیائی به دولت سوریه  بیشتر آشکار کرد تا خواست معترضین ضد جنگ  " دستها از سوریه کوتاه" را به دولت آمریکا تحمیل کنیم.
فعالین حزب کار ایران (توفان) در آمریکا و کانادا  بطور پیوسته در این تظاهرات ها درشهرهای نزدیک محل زندگی خود شرکت کرده و نظرات خود را در مورد وقایع دردناک سوریه ، درمورد شرکت عربستان سعودی و قطر و ترکیه وآمریکا در بسیج  و ارسال نیروهای فوق ارتجاعی خارجی به سوریه ، و نقش باراک اوباما در کشتار جاری در سوریه  ، تحریم جنایتکارانه و تهدید ایران توسط کشور های امپریالیستی با تظاهر کنندگان در میان میگذارند و از هیچ کوششی در تقویت جنبش همبستگی بین المللی با مردم سوریه وایران و  خاورمیانه  دریغ نمیکنند.
دستها ازسوریه کوتاه!
نه به جنگ برعلیه سوریه!
فعالین حزب کار ایران (توفان) در آمریکا و کانادا
12 سپتامبر 2013


 

 

 

 

 

   

 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر