۱۳۹۸ دی ۲۶, پنجشنبه

بیانیه حزب کار ایران (توفان) در مورد تحولات اخیر درمنطقه

بیانیه حزب کار ایران (توفان) در مورد تحولات اخیر درمنطقه
 
هموطنان عزیز!
ترور قاسم سلیمانی توسط بانیان طالبان و داعش و واکنشهای جهانی و ایرانی نسبت به­آن، حزب کار ایران (توفان) را بر آن داشت تا بار دیگر مواضع اصولی خود را در این زمینه بیان کرده و صحت آنرا نشان داده و تاثیرات این اقدام ضد بشری و تروریستی دولتی را  از جانب آمریکا در جهان و ایران بررسی کند و در خاتمه نقش اپوزیسیون خودفروخته و به­ظاهر "دموکرات" و "انقلابی" را که مترصد ایفای نقش داعش­های ایرانی بودند را برملا نماید.
 
قاسم سلیمانی و تشییع جنازه  میلیونی
 
 
ما ابتداء باید تاثیرات اجتماعی فعالیت وی را بیان کنیم تا آگاهانه و افشاءگرانه، برضد تبلیغات امپریالیسم و صهیونیسم که ازحلقوم ایرانیان آلت دست این بنگاههای امپریالیستی بیرون می­آید، اقدام کرده باشیم.
سردارسلیمانی یک مقام رسمی و یکی از فرماندهان مهم و برجسته ایران بود که در زمان تجاوز نظامی عراق به میهن ما علیه ارتش متجاوز رژیم بعث عراق برای حفظ تمامیت ارضی ایران داوطلبانه به جبهه رفت، جنگید و به تدریج به یک شخصیت صاحب نام نظامی واستراتژ ایران بدل گشت.
 
 
قاسم سلیمانی رهبری مبارزه برضد داعش را نیز به­عهده گرفت و آنهم در زمانیکه این تروریستهایِ آمریکا ساخته، راهی بغداد شده بودند، تا خود را به­تهران برسانند. قاسم سلیمانی با تشکیل جبهه واحد و تاسیس سازمان شبه­نظامی حشد­الشعبی که خواری به­چشم دوستان داعش است، بنیان این سیل بی­بنیاد را در عراق برکند و نه تنها ملت ایران، بلکه ملت عراق را نیز از دست وجود این جانواران رها ساخت و کینه همه یاران داعش را به­جان خرید. قاسم سلیمانی نه­ تنها در نزد بخش مهمی از مردم ایران، بلکه در تمام منطقه و در نزد بسیاری رهبران جهان به­عنوان یک مرد جنگی و همزمان یک فرد دیپلمات چیره­دست و موثر در مذاکرات دو و یا چند جانبه قابل احترام و محبوب بود. بخشی از مردم ایران برای قاسم سلیمانی احترام دیگری قایل بودند و حسابش را از قالیباف­ها، رضائی­ها، رئیسی­ها و لاریجانی­ها جدا می­کردند. این عامل اساسی محبوبیت سلیمانی را ایرانیانی که نسبت به­احساسات مردم ایران بیگانه­اند و گوئی نابینا بوده و از کره مریخ آمده­اند، به­علت ذهنیگری مزمن نادیده می­گیرند و یا خود را به­تهاجل می زنند.
 
هدف از سفر سلیمانی به­عراق چه بود
براساس اسنادی که مطبوعات جهان منتشر کردند و سخنان آقای عادل المهدی نخست وزیر عراق، آقای سلیمانی به­عنوان مسئول مذاکره با عربستان سعودی به­دعوت دولت عراق به­این کشور سفر کرده بود. وی در یک مصاحبه مطبوعاتی دروغهای آمریکا را که مبنی براینکه "آنها اطلاعات دقیقی داشته­­اند که سلیمانی برای ترور آمریکائی­ها به­عراق آمده است" را برملا کرد، کذب محض خواند و اعلام کرد:
"برای ثبت در تاریخ می­گویم که ساعت هشت صبحِ شهادت، با این شهید (سردار سلیمانی) جلسه داشتم.
وی درباره محتوای این جلسه گفت: می­خواستم پاسخ نامه­ای را از سوی عربستان به­شهید به­دهم که درباره تحولات عراق و برقراری صلح در منطقه بود."
واقعیت این است که دولت ایران مدتهاست تلاش می­کند به­آشوبی که آمریکا در منطقه ایجاد کرده است و مسئولیت مستقیم تشنج در منطقه را به­عهده دارد، پایان بدهد. امپریالیسم آمریکا از 8 هزار کیلومتر دورتر به­منطقه آمده و ده­ها پایگاه نظامی و تروریستی به­دور ایران ایجاد کرده، ممالک منطقه را اشغال نموده و بر ضد حکومتهای رسمی، قانونی و مشروع این کشورها دسیسه می­چیند و خرابکاری می­کند و امنیت منطقه را ملعبه دست خود کرده است. سیاست تشنج­زدائی در منطقه، ممانعت از جنگ و در خواست خروج قوای خارجی از منطقه، ایجاد پیمان همکاری مشترک با ممالک ساحلی خلیج فارس برای برقراری امنیت خلیج فارس و نظایر آنها از سیاستهای کنونی دولت ایران است. این سیاستها اگر عملی شوند در درجه نخست به­نفع منافع ملی، مردم و طبقه کارگر ایران خواهد بود. بر خرابه­های ایران که در آن مبارزه طبقاتی ممکن نیست، تنها جغدهای صهیونیست و اپوزیسیون خودفروخته ایران خواهند خندید.
اسرائیل تنها کشوری است که از آشوب منطقه سود می­برد و خواهان آنست هر جا بوی مصالحه و همکاری و صلح به­مشام می­رسد در تخریب آن کوشا بوده و در منطقه جنگ­آفرینی کند. اقدامات تحریک­آمیز مستمر اسرائیل در عراق، بمباران سوریه، هدف گرفتن کشتی ایران در بحرالحمر با موشکهای خود تا آن را به­گردن عربستان سعودی بیاندازد و آتش جنگ را تیزتر کند و سایر خرابکاریهای اسرائیل در خلیج فارس با سیاست جنگ­افروزانه و... همه در خدمت آنست که از نزدیکی اعراب به­ایران جلوگیری کند. این نزدیکی اهمیت راهبردی در منطقه دارد و جنبش آزادیبخش فلسطین را تقویت می­کند و به­خودسری اسرائیل دهانه خواهد زد و دیگر موفق نخواهد شد از تفرقه در منطقه به­نفع اهداف توسعه­طلبانه و تشنج­آفرین خودش سوءاستفاده نماید. این است که مطلعان سیاسی از این صحبت می­کنند که ترامپ به­ملعبه دست مشاوران صهیونیست خود بدل شده و بی­تعمق به­خواست اسرائیل بدون دوراندیشی و تفکر در باره نتایج این اعمالش تن در داده است. در ترور قاسم سلیمانی دستان ناپاک صهیونیسم مستقر در اسرائیل به­چشم می­خورد. همین موجب شده که حتی موجی از مخالفت در درون حاکمیت آمریکا برضد تصمیم ترامپ بلند شود که آمریکا را به­جنگی ناخواسته و غیرمشروع و بدون اجازه کنگره می­کشاند.
 
برخورد جهان به­این اقدام تروریستی و جنایتکارانه
 
حزب ما ترور قاسم سلیمانی که با مقام شناخته شده رسمی و دولتی  برای مذاکره با کشور دیگری عازم عراق بوده است و آقای ترامپ دستور آنرا صادر کرده است را شدیدا محکوم می­کند و آن را نماد بارز تروریسم دولتی در جهان می­داند. این اقدام جنایتکارانه ترامپ نقض روشن حقوق ملل، موازین به­رسمیت شناخته شده جهانی و لگدمال کردن یک دستآورد بشریت و توافقنامه جهانی است. دولتهای جهان حق ندارند اعضاء سایر دول را به­میل خود و تبهکارانه با نقض همه اصولی که جوامع را به­هم پیوند زده و اصل همزیستی مسالمت­آمیز آنها را در کنار هم پذیرفته با اقدامی جنائی نابود کنند.
حق حاکمیت ملی همانگونه که بارها گفته­ایم و برای فهم عمیق­تر تکرار می­کنیم یک حق دموکراتیک است که همه کشورهای جهان مستقل از ایدئولوژی، بزرگی و کوچکی کشورشان، مبانی فکری، ماهیت دولتها، دین، نژاد، زبان و... از آن با حقوق مساوی برخوردارند. این که جمهوری اسلامی کشوری اسلامی و یا واتیکان کشوری مسیحی است، از درجه ارزش حقوق این کشورها نمی­کاهد. ثبت این حق در منشور ملل متحد خونبهای انسانهائی است که در دو جنگ جهانی به­تعداد میلیونی جان دادند. آقای ترامپ این دستآورد مهم بشریت را با یک فرمان قتل، به­زباله دان تاریخ افکنده است. بعد از این اقدام تبهکارانه، همه ممالک جهان به­استثنای اسرائیل، این اقدام را نادرست دانسته و محکوم کردند. دبیرکل سازمان ملل به­اعتراض دست زد، زیرا از فردای ترور سردار سلیمانی به­دست بزرگترین تروریست تاریخ بشریت، جهان دیگر در هرج و مرج فرورفته، ناامن شده است و هیچ رئیس دولت و مقام رسمی کشوری در جهان دیگر مصونیت جانی ندارد و می­تواند در خانه، محل کار و یا هواپیمای خود به­دستور "قاضی­القضات" جهان با موشک سرنگون شده به­قتل برسد. از این تاریخ قانون جنگل در جهان حاکم است.  حزب ما همین موضع را در زمانی داشت که رهبران آمریکا، سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را که یک مقام رسمی و دولتی در ایران است، تحریم کرده و سپس اتهام تروریستی به­آن زدند. قرار دادن سپاه در فهرست تروریسم آمریکا (FTO) در 8 آوریل 2019 در زمان ترامپ، ادامه تحریم این مقام در خرداد ۱۳۹۰ توسط باراک اوباما می­باشد. حزب ما پیش­گوئی کرد که اگر کسی به بهانه دشمنی با جمهوری اسلامی بر این بی­قانونی­ها چشم بپوشد و حقوق قانونی ایران را صرفنظر از ماهیت حکومت حاکم نادیده بگیرد به منافع ملی  و مردم کشورش خیانت کرده است و ما امروز با صف این خیانتکاران اپوزیسیون روبرو هستیم.
 
دفاع از حق حاکمیت ملی و یا حقوق دموکراتیک به­ماهیت حکومتها وابسته نیست
 
این امر را ما بارها توضیح داده­ایم. حقوق دموکراتیک تقسیم­بردار نیست. فقط مستبدان و فاشیستها این حقوق همگانی را در دنیای کنونی به­رسمیت نمی­شناسند. حقوق زن و مرد مساوی است چه زن از طبقه کارگر و یا زن از طبقه بورژوا باشد. این امر بدیهی در مورد حق حاکمیت ملی و حقوقی که مربوط به کشور ما ایران است نیز صدق می­کند. با تکیه به نوع و ایدئولوژی حکومت نمی­شود و نباید از این حقوق که متعلق به ایران به عنوان یک کشور واقعی وجود دارد صرفنظر کرد. کسی که مدعی است رژیم جمهوری اسلامی تبهکار است و نباید هیچ حقوقی را برای ایران به­رسمیت شناخت انقلابی نیست مرتجعترین همدست ناقضان حقوق در جهان یعنی همدست امپریالیسم و صهیونیسم است. دولتها می­آیند و می­روند ولی ایران زنده می­ماند و آنها که به بهانه مخالفت با جمهوری اسلامی هر خیانتی را می­پذیرند طبیعتا دشمنان مردم ایران و میهن خود هستند.
 
نمایش اعتراض میلیونی مردم ایران
 
وقتی خبر ترور قاسم سلیمانی به­ایران رسید، جامعه جوشید از این جهت که ملت بیدار ما تحقیر و نقض حق حاکمیت ملی ایران را برنمی­تابد. ملتی که در آبانماه برای عشق به­ایران به­خیابانها آمده بود و جانش را برضد نظام سرکوبگر حاکم از دست داد، حاضر نشد به بهانه کینه­توزی و خونخواهی از رژیم حاکم، منافع کشورش را که برایش آماده فداکاری بود، زیرپا بگذارد و برای تروریسم ترامپ به­رقص و پایکوبی بپردازد. مجازات حاکمیت ایران را تنها ملت ایران تعیین می­کند و نه ترامپ و نتانیاهو. این پیام را ملت ایران برای همه گردنکشان جهان و اپوزیسیون دریوزه ایران ارسال داشت. مردم میهن دوست­اند  از غرور ملی سرشارند و حساب ایران را از جمهوری اسلامی جدا می­کنند و حاضرند در مقابل تجاوز بیگانگان یکپارچه مقاومت نمایند. ملت ایران ملتی نیست که یکشبه از زیر بته سبز شده باشد، ملتی دارای تاریخی به قدمت حداقل 2500 سال است و از غرور ملی برخودار بوده و دارای هویت روشنی است. آمریکای قلدر منش و اسرائیل ساختگی بدون هویت و تاریخ نمی­توانند این قدرت حافظه تاریخی مردم ایران را به­درستی تشخیص دهند. مردم ایران نه تنها دارای تاریخ باستانی بوده که دستآوردی برای بشریت است، بلکه در تاریخ معاصر جهان بانی انقلاب مشروطیت، مبارزه ضد استعماری سالهای بیست، قیام سی­ام تیر، 15 خرداد، انقلاب بهمن و همین آخری شورش قدرتمند آبانماه 1398 بوده­اند. چنین ملتی هرگز منافع ایران را در پای همدستی با بیگانگان قربانی نمی­کند. ملت ایران هرگز آرزوی حکومت نوع ترامپی و یا نتانیاهوئی را در ایران ندارد. ملت ایران حساب جمهوری اسلامی را از ایران جدا کرده و تروریسم جهانی را ناجی ایران نمی­داند.  حضور مردم در خیابانها، همه محاسبه امپریالیستها، رسانه­های لوس­آنجلسی، بازیگران خودفروخته فضای مجازی و همه رسانه­های اپوزیسیونی که فقط قدرت حرافی­شان در حجم پولی است که از منابع خارجی دریافت می­کنند بی­اعتبار ساخت، اپوزیسیون خودفروشی که ادعا دارد می­خواهد "جبهه سوم" برای "براندازی" ایجاد کند تا هم با آمریکا "بجنگد" و هم با جمهوری اسلامی. این اپوزیسیون بعد از حضور میلیونی مردم ایران  بر علیه تجاوز آمریکا، "سردار" بی­سپاهی از کار درآمد که فقط باید نقش ستون پنجم آمریکا را ایفاء و در پا رکابی آنها به­ایران حمله کند. ما بارها گفته بودیم و تکرار می­کنیم دو جبهه بیشتر نیست یا در کنار مردم برضد دشمن خارجی و داخلی و یا حضور در صف دشمنان خارجی و مبارزه با ایران و مردم ایران، صف سومی وجود ندارد.  چقدر فرومایگی می­خواهد که فرمان قتل قاسم سلیمانی را به­دست تروریستی به­نام ترامپ مورد تائید قرار بدهیم و این قانون جنگل را تنها با انگیزه و کینه نسبت به جمهوری اسلامی در جهان توجیه کرده و به­رسمیت بشناسیم و برای ترامپ دست زده و هلهله کنیم. سقوط به دره عمیق خیانت و دون­صفتی از این واضحتر نمی­شود. این جریانها بهمان اندازه جمهوری اسلامی خطرناک هستند که در زمان تشنج از پشت به ملت ایران خنجر می­زنند.
 
شگردهای اپوزیسیون خودفروخته و دون مایه
 
 
همه شاهد بودند که ترامپ اعلام کرد من میراث فرهنگی ایران را نابود می­کنم. این همان ترامپی است که ملت ایران را تروریست نامیده بود. فورا اپوزیسیون خودفروخته که متوجه فاجعه شده بود و زیرپایش خالی می­شد نه تنها با افشاء و انتقاد از ترامپ دست نزد، بلکه به توجیه جنایت جدید وی برآمد. آنها مدعی شدند که ترامپ حتی حرف خودش را نمی­فهمد ومنظورش "حوزه علمیه قم" بوده است و سپس مدعی شدند که منظورش اماکن دینی بوده است توگوئی مساجد چندصدساله ایرانیان بخشی از میراث فرهنگی ایران نیست. چقدر یک مغز باید آلوده باشد تا چنین بپندارد. این فضاحت را اپوزیسیون خودفروخته و مزدور ایران زمانی برای فریب مردم اعلام می­کرد که همه مطبوعات جهان این حرف ترامپ را مورد انتقاد قرار داده از میراث فرهنگی ایران حتی به عنوان افراد خارجی دفاع کرده و مسئول سازمان یونسکو در سازمان ملل با محکوم کردن سخنان ترامپ اقدام به این عمل را جنایت جنگی اعلام کرد. متن اظهار نظر چنین است:
در ایران 20 مکانی وجود دارند که باستانی­اند از جمله تخت جمشید که به­میراث فرهنگی جهان تعلق دارند. خسارت به­این مکان­ها بعد از سال 2015 مطابق مصوبه شورای امنیت به­شماره 2199 جنایت جنگی محسوب می­شود". روشن است که جنایتکار جنگی یعنی دونالد ترامپ باید محاکمه شود. ولی اپوزیسیون مزدور در مقابل واقعیت ایستاده و برای ترامپ دست می­زند و به­قدری فرومایه است که حتی وقتی ترامپ در اثر فشار افکار عمومی جهان و دولتها بیان کرد "که اگر این کار غیرقانونی است وی صرفنظر می­کند" که البته دروغ می­گوید، بازهم این اپوزیسیون حاضر به­قبول خیانتش نیست.
این اپوزیسیون که به­شدت از وسعت حضور مردم برضد آمریکا به­سرگیجه دچار است نخست منکر حضور میلیونی مردم شد. صحبت آنها در حدود چندهزار نفر دور می­زد و سپس تخفیف دادند و مدعی شدند همه اینها را با اتوبوس آورده­اند یا تصاویر ساختگی است و سرانجام که رگهایشان از غضب بادکرد بود به­دشنام به مردم پرداختند و آنها با نازی­های هیتلر مقایسه کردند. ببینید این اپوزیسیون مزدور چقدر حقیر و خوفناک است. در دشمنی با مردم روی دست جمهوری اسلامی آنهم برسرکار نیآمده زده است.
 
تئوری برای توجیه خیانت ملی
 
ضدانقلاب مجاهد، شاه اللهی و "چپ"های خیانتکار اسرائیلی و مزدور ممالک هلند، آمریکا و اسرائیل یک تئوری برای خیانت به­مصالح ملی ایران ساخته­اند و آن اینکه با استناد به­­تبهکاری، سرکوبگری و فساد جمهوری اسلامی دست زدن بهر عمل خائنانه ای درست است. جاسوسی  دروغگوئی، اتهام زنی تفتین و... برای آنها مجاز است زیرا جمهوری اسلامی ارتجاعی، فاسد و جنایتکار است. آنها اصلی را برای خود به عنوان مجسمه افتخار تراشیده­اند که هر دنائت و خیانتی را به­علت حضور جمهوری اسلامی در ایران توجیه و تبرئه می­کنند. آنها با تحریم ایران و گرسنگی دادن به­مردم ایران و نرسیدن دارو به­مردم موافتند و نقش جنایتکارانه ترامپ و امپریالیسم آمریکا را در این امر منکر می­شوند. دروغ و فریبکاری در قاموس این اپوزیسیون خودفروخته سازمانیافته است چون مواجبش را سازمانهای امنیتی خواهند پرداخت. آنها مدعی­اند چون به­زعم آنها "قاسم سلیمانی تروریست" است قتل وی و نقض حق حاکمیت ملی ایران به­دست یک کشور سرکوبگر ومتجازو اشکالی ندارد و تجسم اجرای عدالت جهانی است. آنها حاضرند برای ویرانی ایران هر اصول و ضوابطی را به­زیر پا بگذارند. این خیانت است که کسی امپریالیسم و صهیونیسم را به­ایران دعوت کند و میزبانی آنها را بپذیرد و خود را پشت جنایات جمهوری اسلامی پنهان کند.
 
نه به­جنگ و تحریم و تجاوز  
 
حزب کار ایران(توفان) مخالف ویرانی و فروپاشی ایران است و برضد این همدستی امپریالیسم- صهیونیسم و اپوزیسیون خودفروخته ایران در درجه اول مبارزه می­کند. مسئله تعیین تکلیف با جمهوری سرمایه­داری جمهوری اسلامی وظیفه خلق ایران بوده و باید به­دست مردم ایران انجام شود. مخالفت با تحریم و جنگ به مفهوم تن دادن به­خفت نیست. گفته می­شود رژیم ایران در پشت پرده با آمریکا در پی  مذاکره است. این یک اصل بورژوائی دیپلماسی در جهان است و کوچکترین اشکالی ندارد. مهم این است که از این مصالحه چه بیرون می­آید. اگر قتل قاسم سلیمانی و فشار ایران و جهان به آمریکا به­اجرای توافقنامه هسته­ای منجر شده، تحریم­ها برداشته گردد و اموال مصادره شده غیر قانونی ایران پس داده شود طبیعتا چنین مصالحه­ای  بنفع مردم است ولی چنانچه این مذاکرات برای وقت کشی و پایمال کردن حقوق ایران صورت گیرد اقدامی خائنانه محسوب می­شود. امروز امپریالیسم آمریکا و همدستانش به­شدت در جهان و منطقه منزوی شده­اند هیچ زمانی بهتر از این شرایط برای کسب حداکثر امتیاز نبوده است. امتیازی که آمریکا در شرایط امروز ندهد در شرایط نامناسب فردا در وضعیف خفت­آور هرگز به­ایران نخواهد داد و خطر جنگ نیز افزایش می­یابد زیرا هر کس انگشتش را به­امپریالیسم داد باید دستش را بدهد و این منطق هنوز به­قوت خود باقی. صلاح میهن ما در عقب نشینی تا جائی است که منافع برشمرده تامین شود و اگر نشود باید تمام منافع امپریالیسم را در منطقه به­خطر انداخت.
 
 
 
چه باید کرد؟
 
نخستین گام درجهت یک راه حل سیاسی برای خروج ازبن بست کنونی تشکیل یک جبهه مردمی و انقلابی است. چنین جبهه­ای تنها در بستر شفافیت ‌بخشیدن صف دوستان و دشمنان مردم ایران میسر است. به نظر حزب ما این شفافیت صف کسانی را که دست در دست امپریالیست‌ها گام برمی‌دارند، از صف نیروهای صمیمی جدا می­کند. باید هرگونه تحریم اقتصادی و مداخله نظامی را محکوم کرد و در مقابل سیاستهای اقتصادی نولیبرالی، دزدی و فساد و اختلاس و سرکوبهای سیاسی ایستاد و هرگونه تغییر و تحول سیاسی را وظیفه داخلی مردم ایران دانست. پیوند مبارزه برای حقوق دمکراتیک کارگران وعموم زحمتکشان و عدالت اجتماعی با مبارزه علیه امپریالیسم و مزدورانش هویت و شخصیت چنین بدیل انقلابی ومردمی را تعریف می­کند.
شک نیست ترور قاسم سلیمانی و خطر جنگ خارجی بر مبارزه طبقاتی تاثیر گذاشته است و موجب تنفسی برای رژیم شده است، لیکن این تاثیرات کوتاه مدت است. توده مردم که از هرگونه حقوقی محرومند و با فقر و تبعیض و سرکوب مواجه­اند دوباره به پا خواهند خاست. تهدیدات خارجی همواره مورد سوءاستفاده رژیم جمهوری اسلامی برای متحد ‌کردن مردم در پشت سر خود بوده است. این تهدیدات ایجاد تمرکز در دستان معدودی خودکامه را توجیه‌پذیر می‌سازد و جامعه را به جامعه جنگی بدل می‌کند. در حقیقت تهدیدات امپریالیست‌ها بطور عینی در خدمت ادامه تسلط استبداد در ایران قرار دارد و رژیم ولایت فقیه را تقویت می‌کند.
دفع خطر خارجی و رفع تحریم‌های غیرقانونی به­نفع جنبش مطالباتی کارگران و زحمتکشان است، شرایط را برای پیشروی مبارزه طبقاتی فراهم می‌کند و جز این نیست.
 
اصابت موشک به­هواپیمای مسافربری
 
در پایان بیانیه از این خبر دردناک مطلع شدیم و باید نظریات خویش را در این زمینه تکمیل کنیم. همانطور که در بیانیه اشاره کردیم سیاستهای جنگ­طلبانه، تجاوزکارانه، تشنج­آفرین، قانون­ستیزانه امپریالیسم آمریکا، جوی مملو از ناامنی و تشنج در سراسر جهان ایجاد کرده است. هیچکس در هیچ کجای جهان از امنیت قانونی و حمایت جهانی سازمان ملل برخوردار نیست. زبان زور و قلدری حرف آخر را می­زند. دیگر قانون تاکنون معتبر جهان به  قانون چنگیزی "حق با قوی­تر است" بدل شده است. این ناامنی و تشنج تنها حاکم در فضای ایران و عراق نیست که مقامات رسمی ایرانی در عراق و یا هواپیمای مسافربری اوکرائینی در ایران مورد اصابت موشکهای آمریکائی و ایرانی قرار می­گیرند. در سال 2014 نیز هواپیمای مسافربری مالزی در منطقه متشنج و جنگی اوکرائین که محصول تجاوز و دخالت روشن ناتو و آمریکا در امور داخلی اوکرائین و ایجاد فضای تشنج و جنگی بود، قربانی این فضای تروریستی ناتو شد. فاجعه سقوط هواپیمای اوکرائینی در ایران که بسیاری از هموطنان ما را نیز قربانی کرد، در این جو متشنجی که محصول سیاستهای آمریکاست، نه اولین آن می­باشد و نه آخرین آن خواهد بود و مسئولیت مستقیم آن به­گردن امپریالیسم تشنج­آفرین آمریکا است. آنچه به­رژیم ایران برمی­گردد، فقدان شفافیت و دروغگوئی این رژیم به­مردم است. این چوپانان دروغگو هرگز اعتماد مردم ایران را به­دست نخواهند آورد. مردم می­بینند که سازمانهای جاسوسی آمریکا، کانادا، استرالیا از همه اسرار رژیم حتی زودتر از مسئولان آن خبر دارند و مضطرب می­شوند. مردم ایران حق دارند که از این همه ناامنی واهمه داشته باشند و ندانند که آیا مسئولان نالایق و مکتبی رژیم دارای آن توانائی هستند که از حریم هوائی ایران در مقابل موشکهای کروز آمریکائی دفاع کنند یا خیر به لافزنی مشغولند. آنها حق دارند خواهان استعفای مسئولان مکتبی و نالایق این رژیم باشند. نباید گذاشت ملت شریف ایران که نشان دادند، آماده مبارزه ضدامپریالیستی، علیرغم ستمی که به­آنها وارد شده، هستند، گروگان امپریالیسم آمریکا شوند. از این عدم لیاقت و دروغگوئی مزمن رژیم، امپریالیستها نیز سوءاستفاده می­کنند، به­طوریکه همان تجربه سوریه تکرار می­شود که سفیر انگلستان دخالتگرانه، در تظاهرات اعتراضی دانشجویان شرکت کرده و آقای ترامپ هم به­زبان فارسی برای دانشجویان پیام داده که بر روی حمایت امپریالیسم آمریکا حساب جداگانه باز کنند. معلوم نیست چه دستان مرموزی "به­موقع" سفیر انگلستان را از زمان آغاز اعتراضات با خبر کرده و وی را به­میدان آورده است. حال باید منتظر تک­تیراندازی عمال دست­چین شده آنها در ایران بود. حزب ما خواهان استعفای ماموران نالایق رژیم و محاکمه آنها بوده و فضای متشنج و ناامنی را که آمریکائی­ها خلق کرده­اند، محصول این فاجعه می­داند که این امر هم باید در صحنه محکمه با حضور خبرنگاران و رسانه­های گروهی جهان روشن گردد. نقش امپریالیسم را باید در یک دادگاه علنی در بی­ارزش دانستن جان انسانها و ترور آنها به­شدت افشاء کرد. حزب ما دخالت امپریالیسم آمریکا و سخنان ترامپ و حضور بی­شرمانه سفیر انگلستان را در تظاهرات ضد رژیمی محکوم کرده آنرا به­ضرر مصالح مبارزات ضدامپریالیستی و دموکراتیک مردم ایران دانسته زیرا بذر نفاق و بدنامی را می­پراکند. این مردم ایران هستند که باید رژیم را به­پاسخگوئی وادار کنند و دادرسی و دادخواهی نمایند و نه ترامپ و سفیر انگلستان. با هشیاری باید از دسیسه­های امپریالیستی برای تجزیه و ویرانی ایران ممانعت کرد.
 
ما از مبارزات انقلابی مردم ایران علیه نظام سرمایه داری جمهًوری اسلامی ،برای کسب آزادی، دموکراسی و عدالت اجتماعی و احترام به حق حاکمیت ملی و تمامیت ارضی ایران دفاع می کنیم!
ما خواهان محاکمه مسئولان لافزن و دروغگوی ایرانی در دادگاهی علنی هستیم تا در آن نقش تشنج آفرین امپریالیسم آمریکا نیز افشاء شود!
ما خواهان خروج حضور نیروهای امپریالیستی و دخالت در امور داخلی کشورهای منطقه هستیم!
نه بِه جنگ و تحریم و تجاوز! دست امپریالیسم آمریكا ازایران و منطقه كوتاه باد!
 
حزب کارایران(توفان)
یکشنبه ۲۲ دی۱۳۹۸
https://t.me/totoufan
كانال رسمی تلگرام، وابسته به حزب كار ایران – توفان
بر گرفته از توفان شـماره 239 بهمن­ماه 1398ـ ژانویه سال 2020
ارگان مرکزی حزب کار ایران(توفان)
صفحه حزب کار ایران(توفان) در شبکه جهانی اینترنت
نشانی پست الکترونیکی(ایمیل)
لینک چند وبلاگ حزبی
وبلاگ توفان قاسمی
وبلاگ ظفرسرخ
 وبلاگ کارگر آگاه
  سایت کتابخانه اینترنتی توفان
 سایت آرشیو نشریات توفان
 توفان در توییتر
توفان در فیسبوک
 توفان درفیسبوک به زبان انگلیسی
 توفان درشبکه تلگرام
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر