۱۳۹۷ آبان ۳۰, چهارشنبه

اطلاعيه


اطلاعيه

دستگيری و ضرب و شتم كارگران نيشكر هفت تپه را شديدا محكوم ميكنيم و خواهان آزادی فوری وبي قيد وشرط همه بازداشت شدگان هستيم


درادامه چهاردهمين روز اعتصاب درخشان كارگران نيشكرهفت تپه شمار افراد بازداشتی در اعتراضات امروز به حداقل ۱۲ نفر رسید.

مطابق گزارش اتحاديه هاي مستقل كارگري علاوه بر دستگيري اسماعیل بخشی و محسن آرمند از چهره هاي شناخته شده اين اعتصاب که پیش‌تر خبر شان منتشر شده است ، محمد خنیفر دیگر کارگر نیشکر هفت‌تپه نیز در اعتراضات امروز بازداشت شده است.این ۳ كارگر به همراه یک خبرنگار زن پس از بازداشت به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

هم‌چنین ۸ تا ۱۰ کارگر دیگر امروز دستگیر شده‌اند که همگی در مقر پلیس اطلاعات بازداشت هستند و تاکنون هیچ اطلاعی از وضعیت آن‌ها به دست نیامده است.طبق خبرگزاري كمپ نيوز تعدادی از کارگران و خانواده‌های آن‌ها روبروی مقر ستاد فرماندهی دست به تجمع زده اند.دادستان شوش در مراجعه‌ی وکیل مدافع این کارگران بيشرمانه از دستگیری آنان ابراز بی‌اطلاعی نموده است.

رژیم ضد كارگري و تبهكار سرمایه‌داری حاکم، از آغاز ظهور ناميمونش پاسخ نان و آزادی و امنیت شغلی واضافه دستمزد و نظارت دمكراتيك بر توليد و ثروت جامعه را با ضرب و شتم و شلاق و زندان و گلوله داده است و اكنون كه در باتلاق بحران اقتصادي فرورفته است مذبوحانه تلاش ميكندبا نشان‌دادن مُشت آهنین، مانع گسترش اعتراضات کارگری گردد، تا به خیال خود تا ابد بر خر مراد سوار باشد و به غارت و چپاول ثروت جامعه ادامه دهد. غافل از اینکه رژیم حامي سرمايه داري، هر اندازه بیشتر سرکوب کند و به توهین و تحقیر کارگران، این ثروت‌آفرینان جامعه، به پردازد، به همان اندازه انقلاب آتی ایران خونین‌تر و قهرآمیزتر خواهد بود و رژیم دزد و بيشرم ملایان سرنوشتی بهتراز سرنوشت رژیم خودفروخته و ضدکارگری پهلوی نخواهد داشت.

کارگران نيشكر هفت تپه ایران راهی جز ادامه اعتراض ،اتحاد و تشکل و اتکاء به نیروی خویش و ایستادگی در مقابل بربریت نظام سرمایه‌داری جمهوری اسلامی ندارند.

حزب کار ایران (توفان) ضرب و شتم و بازداشت كارگران را قویاً محکوم می‌کند و ایقان دارد که کارگران نيشكر هفت تپه با اتحاد و تشکل و مقاومت یکپارچه و با حمایت ساير كارگران و زحمتكشان ايران و با حمايت انترناسيوناليستي احزاب و سازمان‌های مترقی بین‌المللی پاسخ شایسته‌ای به اقدامات جنون‌آمیز ضدكارگري رژیم سرمایه‌داری حاکم، که جان كارگران را به لب رسانده است، خواهند داد.

حزب کار ایران (توفان) تمام احزاب وسازمان‌های مارکسیستی-لنینیستی متشکل در کنفرانس بین‌المللی و همه اتحادیه‌های کارگری و تشکلات مترقی در سراسر جهان را به کارزار محکومیت و اعتراض عليه بازداشت و سركوب كارگران نيشكر هفت تپه كه براي نان و آزادي و عدالت به ميدان آمده اند فرا مي خواند.

 

آزادي فوري و بي قيد شرط همه بازداشت شدگان !

سرنگون باد رژیم سرمایه‌داری جمهوری اسلامی، به دست كارگران و زحمتكشان ایران!

زنده باد سوسیالیسم، این پرچم رهائی بشریت!

دست امپریالیسم آمریکا از ایران و منطقه کوتاه باد!

حزب کار ایران (توفان)
يكشنبه ٢٧ آبان ماه ۱۳۹۷
Www.toufan.org

 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر