۱۳۹۴ دی ۱۱, جمعه

کریسمس را باید به مسیحیان حلب تبریک گفت

کریسمس را باید به مسیحیان حلب تبریک گفت

مسیحیان حلب در جشن کریسمس در مقابل ساختمان شهرداری حلبکریسمس بر مسیحیان حلب مبارک باد

نگارش : بهمن شفیق

کریسمس سال 2015 مسیحیان حلب را که در دل تلخی خون و آتش 5 ساله جوانه های شیرین امید به آینده را در دلها زنده می کند، باید به آنان تبریک گفت.این کریسمسی بود با حلاوتی مضاعف. در این کریسمس با قتل زهران علوش سایه شوم جنایتکاری مخوف از زندگی مردم سوریه، از زندگی شیعیان و علویان و مسیحیان حذف شد. این بر مسیحیان مبارک باد. و در این کریسمس ویژه که دنیای متمدن غرب همراه با شیوخ مرتجع عربستان به عزای مرگ یک"شورشی معتدل"(رویترز،دی تسایت، فرانکفورتر آلگماینه و و و) نشسته است، باید به مسیحیان حلب تبریک گفت. جشن کریسمس مسیحیان حلب سیلی محکمی بر گوش همۀ قوادان جنایتکاری است که زیر بیرق دمکراسی چنین جهنم خونینی را برای مردم سوریه تدارک دیده اند.

کریسمس برمسیحیان حلب مبارک باد که با نشانه های اضمحلال صف سیاهترین نیروهای خدمتگزارپول وثروت همراه شده است.
تصاویر بیشتر را درلینک ذیل جستجوکنیدزهران علوش رهبر جیش الاسلام کشته شدما ضایعه مرگ زهران علوش را به رحمان حسین زاده،فاتح شیخ الاسلام و اعضاء حزب حکمتیست و همچنین سایر احزاب خانوادۀ مقدس کمونیسم کارگری و کلیه احزاب چپ دلسوز انقلاب سوریه، از آنارشیستها تا چپ سوسیال دمکرات و دوستان چپ پست مدرن و خانواده فدائیان و سازمان محترم راه کارگر تسلیت میگوئیم و برایشان صبر فراوان آرزو میکنیم

تسلیت به حزب حکمتیست به مناسبت شهادت مبارز نستوه، زهران علوش

نگارش : بهمن شفیق

زهران علوش، رهبر جیش الاسلام و از سرسخت ترین مبارزان اپوزیسیون سوریه، در حملۀ موشکی نیروی هوائی امپریالیست روسیه به قتل رسید. گفته می شود که در این عملیات نیروی هوائی روسیه در حوالی فرودگاه مرج السلطان در ناحیه دمشق، بین 7 تا 9 نفر دیگر از فرماندهان جیش الاسلام نیز به فیض شهادت نائل آمدند.

اعضای شورای رهبری احرارالشام، طی اطلاعیه ای شهادت این پرچم اسلام، زهران علوش در راه خدا را تسلیت گفته اند. بدون شک این ضایعه ای سنگین برای انقلاب سوریه است که جبران آن به سختی امکانپذیر خواهد بود.

زهران علوش یکی از نخستین پیشگامان انقلاب سوریه بود که برای تحقق دمکراسی در سوریه پرچم مبارزه بیرحمانه و قاطعانه بر علیه بشار اسد، دیکتاتور خونخوار سوریه، را به دست گرفت. موفقیتهای دیپلماتیک زهران علوش در برقراری روابط گسترده با دول میانه رو منطقه – قطر، ترکیه و عربستان – و جذب امکانات مالی و نظامی دول دمکراتیک غربی، سبب گردید تا جیش الاسلام به یکی از قدرتمندترین نیروهای نظامی در اپوزیسیون سوریه و مهم ترین نیروی نظامی در جنوب سوریه و در منطقه غوطه تبدیل شود. به عنوان یک شورشی میانه رو، زهران علوش هیچگاه مبارزه با داعش را نیز فراموش نکرد و رزمندگان جیش الاسلام در نبردهای خونینی با نیروهای داعش نیز درگیر بوده اند. علوش از امیدهای جدی برای سازمان دادن به دوران گذار در سوریه به شمار می آمد و بنا بر اطلاعات اشپیگل آلمان "این اواخر در ارتباط مستقیم با سازمانهای اطلاعاتی غربی" قرار داشت. با قتل علوش اپوزیسیون معتدل سوریه یکی از امیدهای خود را از دست داد.

اکنون زهران علوش، همانگونه که در اطلاعیه حزب حکمتیست هشدار داده شده بود، در یکی از حملات تروریسم هوائی روسیه که هدف آن تاکنون اساسا کشتار غیر نظامیان بوده است، به قتل رسیده است. حزب حکمتیست به صراحت وقوع چنین فجایعی را پیش بینی کرده بود. هدف تروریسم هوائی روسیه نه از بین بردن داعش و النصره و جیش الاسلام و النصره، بلکه نابودی غیر نظامیان سوریه است. چه دلیلی روشنتر از این برای جنایتکارانه بودن حملات نیروی هوائی روسیه لازم است که "طی فقط ۵۲ عملیات هوایی آمریکا حدود ۵۰۰ غیر نظامی کشته شدند که ۱۰۰ نفرشان کودک بوده است"؟ قتل زهران علوش نشان می دهد که "بمباران از مردم عادی و بی پناهی که امکان گریز ندارند قربانی می گیرد". روشن است که در این میان، نیروی هوائی روسیه امپریالیست خطرناکترین دشمن مردم عادی و بی پناه است. این نیروی امپریالیست از زمان آغاز عملیات در سوریه به مراتب بیش از نیروی هوائی ائتلاف 65 کشور به رهبری آمریکا عملیات جنگی انجام داده است. روسیه امپریالیست حتی جنایتکارتر از ائتلاف تحت رهبری آمریکا است که برای رعایت جان رانندگان غیر نظامی تانکرهای نفتی و کارکنان غیر نظامی تأسیسات نفتی داعش از بمباران آنها خودداری می کردند.

این ضایعه ناگوار صحت تحلیل حزب حکمتیست و احزاب دیگر چپ را نشان داد که از هنگامی که امپریالیسم روسیه به ناروا به بمباران مبارزین معتدل سوریه  اقدام نموده، "اکنون کشور سوریه به میدان رقابت قدرتهای جهانی و منطقه ای و به آزمایشگاه عملیات جنگنده های هوایی ائتلاف به رهبری آمریکا از یک سو و روسیه و سوریه از سوی دیگر .... تبدیل شده است". اکنون روشن است که با شروع تروریسم هوایی روسیه در سوریه "این تروریسم هوایی گسترده قدرتهای جهانی و متحدانشان نه نابود کننده تروریسم اسلامی و داعش بلکه نابود کننده جامعه سوریه و تشدید کننده تروریسم در سطح منطقه است". از سه ماه پیش که روسیه برای نجات بشار اسد قدم به بحران سوریه گذاشته است، افکار عمومی به این پی برده است که، "  آمریکا اکنون بیش از یک سال است که بر عراق و سوریه با دستاویز جنگ علیه داعش بمب می ریزد" و "جنگ ناتو در لیبی" در سال 2011 پس از تجاوز امپریالیسم روسیه به سوریه در سال 2015 "این کشور را به ویرانه بدل کرد و تروریست های اسلامی را بجان مردم بخت برگشته انداخت".  از همان سه ماه پیش عموم مردم به صحت این تحلیل پایه ای چپ پی برد که "دیگر بمباران، داعش و تروریسم اسلامی را از میان نمی برد"  بلکه "از مردم عادی و بی پناهی که امکان گریز ندارند قربانی می گیرد".

افسوس که زور "بشریت انسان دوست و آزادیخواه" برای پایان دادن به "بمباران و موشک باران منطقه .. بعنوان تروریسم هوائی" کافی نبود و در آینده نیز در کنار فجایعی از قبیل نابودی تانکرهای نفتکش غیر نظامی شاهد چنین کشتارهائی از میان مردم بی پناه، به ویژه توسط نیروی هوائی روسیه امپریالیست خواهیم بود. ما همصدا با حزب حکمتیست اعلام میکنیم و باز هم تاکید می کنیم که پس از دخالت روسیه "بشریت انسان دوست و آزادیخواه باید با صدای رسا بمباران و موشک باران منطقه را بعنوان تروریسم هوائی محکوم کند". ما از بشریت انسان دوست و آزادیخواه میخواهیم به صفوف حزب حکمتیست و یا احزاب مشابه چپ بپیوندند تا از تکرار چنین فجایعی جلوگیری شود.

ما ضایعه مرگ زهران علوش را به رحمان حسین زاده، فاتح شیخ الاسلام و اعضاء حزب حکمتیست و همچنین سایر احزاب خانوادۀ مقدس کمونیسم کارگری و کلیه احزاب چپ دلسوز انقلاب سوریه، از آنارشیستها تا چپ سوسیال دمکرات و دوستان چپ پست مدرن و خانواده فدائیان و سازمان محترم راه کارگر تسلیت میگوئیم و برایشان صبر فراوان آرزو میکنیم.


تکثیراز جهانگیر محبی  
ارسال به: اعضای گروه یاهو،گوگل،شخصیتهای سیاسی-اجتماعی-اقتصادی-فرهنگی
هنری،سازمانها،احزاب،نشریات، را دیوها،تلویزیونها،انجمنهای 
زنان-دانشجویان-دانش آموزان-معلمان-روزنامه نگاران
وبلاگ نویسان-نویسندگان،تشکلهای کارگری
و سایت ها در داخل و خارج از کشور
 کارگر زندانی آزاد باید گردد
انترناسیونال است؛نجات انسانها
تلاش برای لغومجازات اعدام،بخشی ازمبارزه طبقاتی است
  خوشبختی انسان درمبارزه برای آزادی وعدالت اجتماعی است 
سرنگون باد رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی به دست کارگران 
سوسیالیسم یا بربریت
کارگران جهان،متحد شوید

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر