۱۳۹۴ آبان ۳, یکشنبه

فاجعه ای که رژیم فاشیستی اردوغان مسبب آن است


اعلامیه

فاجعه ای که رژیم فاشیستی اردوغان مسبب آن است

امروز شنبه 10 اکتبر به دعوت سندیکای کارگران انقلابی ، سندیکای کارگران خدمات اجتماعی ، انجمن معماران ومهندسین ترکیه و انجمن پزشکان ترکیه، راهپیمایی مسالمت آمیزی تحت عنوان "صلح برای دموکراسی" در آنکارا برگذار شد . این راهپیمایی تازه آغاز شده بود که ۲ بمب در صف حزب کارترکیه و حزب دمکراتیک خلقها منفجر گردید.

... طبق گزارش رویتر، انفجارهای روز شنبه مرگبار‌ترین حملات در خاک ترکیه محسوب می‌شوند. تصاویر منتشره توسط شبکه‌های تلویزیونی و شبکه‌های اجتماعی از این حادثه نشان دهنده تعداد زیادی اجساد و همچنین پرچم‌های به جای مانده از این تجمع است. طبق اخبار رسیده ازترکیه تا کنون بیش از 100 نفر کشته و ۴۰۰نفر مجروح شدند. حزب کار ترکیه دولت اردوغان را مسبب این فاجعه اعلام داشت وخواهان استعفا و محاکمه سران دولت ورییس جمهور ترکیه، اردوغان گردید. سندیکاهای کارگری نیز با انتشار اعلامیه ای روزهای ۱۲و ۱۳ اکتبر را اعتصاب عمومی اعلام کردند.تا کنون 15نفر از جانباختگان این عملیات تروریستی از اعضای حزب کار ترکیه اند.

حزب کارایران(توفان) ضمن همبستگی با رفقای حزب کارترکیه وهمه مبارزین ضد ارتجاعی و ضد امپریالیستی ترکیه این عملیات تروریستی وبربرمنشانه را شدیدامحکوم میکند وآن را توطئه ای از طرف رژِیم تروریستی اردوغان این نوکر امپریالیسم آمریکا وهمدست جریان منحط وآدمخوار داعش علیه نیروهای آزادیخواه و دمکرات و بویژه کمونیستهای ترکیه ارزیابی میکند.

حزب کارایران(توفان)
10 اکتبر 2015


 

اسامی 15 تن از جانباختگان حزب کارترکیه:
1- Metin Kürklü-Merzifon ilçe başkanı
2-
Şebnem Yurtman -Mersin il...
yöneticisi
3-
Ali Deniz Uzatmaz-Mersin
4-
Elif Kanlıoğlu-Mersin
5-
Gökmen Dalmaç-İstanbul
6-
Osman Bozacı- Rize
7-
Gökhan Akman -Uşak
8-
Mesut Mak –İzmir
9-
Korkmaz Tedik - EMEP GYK üyesi
10-
Dilan Sarıkaya
11-
Ercan Adsız
12-
Hakan Dursun
13- Emine Ercan
14-
Canberk Bakış
15-
Gökhan Gokboru

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر