۱۳۹۱ تیر ۵, دوشنبه

حزب کمونیست آلمان: حمله به ایران به بهانه جلوگیری از اتمی شدن زنجیره ای منطقهچاپ
دولت اسرائیل تهدید می کند که به تاسیسات اتمی ایران حمله خواهد کرد. صحبت از امروز و فردا یا هفته های آینده نیست ولی صحبت چند سال بعد هم نیست. اینها سخنان نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در ماه مارس بود . تل آویو می گوید بیم دارد که رژیم شیعی ایران پنهانی به سلاح اتمی دست یابد و به آن تهدیدی که گویا کرده است جامه عمل بپوشاند و اسرائیل را نابود سازد . نتانیاهو ایران را متهم می کند به این که قصد نابود کردن میلیونها یهودی را دارد. ( فرانکفورتر آلگماینه ۲۵٫۰۴٫۲۰۱۲)
رهبری ایران این اتهام را که قصد تولید سلاح اتمی دارد مردود می داند و به فتوی خامنه ای تکیه می کند که تولید، نگهداری و بکار بردن بمب اتمی را حرام کرده است. سازمان های اطلاعاتی آمریکا و اخیرا «بنی گاتنس» سرفرمانده ستاد ارتش اسرائیل نیز تایید می کنند که ایران تصمیم به تولید بمب نگرفته است. این برنامه در سال ۲۰۰۳ متوقف شده است. ولی سازمان های اطلاعاتی در عین حال تاکید می کنند که ایران روی عناصر زیربنائی بمب کار می کند، به غنی سازی اورانیوم ادامه می دهد و فن آوری تولید راکت های چند مرحله ای را دنبال می کند، در حالی که تولید پر خرج این راکت ها فقط در صورتی قابل توجیه است که برای حمل کلاهک اتمی مورد استفاده قرار گیرد. اما ایران تولید کلاهک اتمی را از سر نگرفته است. در غرب اعتقاد بر این است که اگر خامنه ای تصمیم به تولید بمب بگیرد، ساختن یک بمب به نه تا دوازده ماه وقت نیاز دارد، ولی این به آن معنی نیست که پس از آن بمب را می توان بکار برد. مه ایر داگان ، رئیس سابق موساد معتقد است که ایران در بهترین حالت درسال ۲۰۱۵ به بمب دست خواهد یافت البته مشروط به آن که تا آنزمان از هیچ سو مشکلی پیش نیاید. پس از آن ایران باید سه سال دیگر وقت صرف ساختن یک کلاهک اتمی بکند. که در آن صورت رسیده ایم به سال ۲۰۱۸ .( اشپیگل ۷٫۱۱٫۲۰۱۱).
آیا ایران قصد ساختن بمب دارد ؟
آیا ایران با این بمب ضربه اول را به اسرائیل و یا هر کشور دیگر وارد خواهد آورد؟ اگر چنین کند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آن کشوری که مورد حمله قرار گیرد ویران می گردد. ولی ایران در صورتی چنین خواهد کرد که قصد خود کشی داشته باشد. چون چنان حمله ای حمله اتمی کشورهای غربی را در پی خواهد داشت و در آن صورت دیگر ایرانی باقی نخواهد ماند. آیا ایران به اسرائیل حمله اتمی خواهد کرد؟ پاسخ روشن است : نه.
پس چرا دولت اسرائیل چنین برآشفته گشته است؟ چون اسرائیل از واکنش های زنجیره ای بیمناک است. به این معنی که عربستان سعودی رقیب سنی و سرسخت ایران تهدید کرده که اگر ایران به بمب اتمی دست یابد عربستان نیز خود را به بمب اتمی مسلح خواهد ساخت، ادعا می شود که پس از آن مصر و ترکیه نیز همین خواست را مطرح خواهند ساخت.
حاصل این روند آن خواهد بود که اسرائیل نه تنها امتیاز کنونی خود را بعنوان تنها قدرت اتمی در منطقه از دست خواهد داد بلکه خود نیز در محاصره کشورهای اتمی مسلمان قرار خواهد گرفت. سلاحهای اتمی اسلامی ادامه سیاست اشغالگرانه اسرائیل را در برابر فلسطین و سوریه که با زیرپانهادن حقوق بین المللی صورت می گیرد، بسیار دشوار خواهد ساخت. ولی اگر اسرائیل به ایران حمله کند و آنطور که تصور می کند در این جنگ موفق گردد می تواند رؤیاهای خود را برای ایجاد اسرائیل بزرگ حفظ کند.
افزون بر اسرائیل، آمریکا و اتحادیه اروپا نیز ادعا می کنند که ایران تلاش میکند تا به بمب اتمی دست یابد. بمب اتمی در دست مقامات مذهبی ایران نه تنها برای اسرائیل و خاورنزدیک خطرناک است، بلکه با تکامل یافتن سیستم های راکتی ایران، در دراز مدت، خود آمریکا و اروپا را نیز با خطر مواجه خواهد ساخت. اوباما، رئیس جمهور آمریکا، ایرا ن ر ا تهدید کرده است: در آن روزی که ایران به بمب اتمی دست یابد آمریکا وارد جنگ با ایران خواهد شد. اوباما یک سیاستمدار جهانی است و نه قاره ای و وقتی تاکید می کند که آنچه می گوید بلوف نیست باید دانست که خطر جنگ بسیار جدی است.
ایران خود را ازلحاظ نظامی در محاصره می بیند. اسرائیل یک دولت اتمی است و با ابزاری که در اختیار دارد می تواند به ایران دسترسی پیدا کند. نیروهای نظامی آمریکا در تمام کشورهای عربی خلیج فارس حضور دارند، بحرین پایگاه دریائی ناوگان پنجم آمریکاست. در قطر سرفرماندهی نیروی هوائی آمریکا در منطقه، که ایران نیز مشمول آنست، مستقر است. آمریکا نیروی هوائی و دریائی خود در خلیج فارس را تقویت می کند و دومین ناو هواپیما بر آمریکا نیز هم اکنون در آنجا حضور دارد. ترکیه همسایه ایران عضو ناتوست، همسایه دیگر ایران، افغانستان، مقر نیروهای نظامی ناتوست. آمریکا کشورهای عربی خلیج فارس را با هزینه ای برابر با ۱۲۰ میلیارد دلار مسلح می سازد، در حالی که بودجه نظامی ایران به سالی ۱۰ میلیارد دلار محدود است. پرسشی که اینجا مطرح می گردد این است : کیست آن که تهدید می کند؟ و کیست آن که تهدید می شود؟
دولت آلمان هم به سهم خود آتش را داغ تر می سازد. به این صورت که قصد دارد زیردریائی های بیشتری که می توانند سلاح اتمی بکار برند در اختیار اسرائیل بگذارد. افزون بر این حاضر است ۲۷۰ واحد تانک لئوپارد ۲ از نوع آ ۷ در اختیار عربستان بگذارد. این غولهای پولادین برای جنگ های خیابانی و سرکوبی شورش های شهری ساخته شده اند. شاهزادگان نفتی عربستان بیم آن دارند که اگر جنگی با ایران درگیرد شیعیان عربستان و بحرین سر به اعتراض بردارند. آنها که اندکی دقیق تر به صحنه می نگرند می دانند که: ارسال هر نوع سلاحی از غرب به این منطقه، بویژه از آلمان مشروط به موافقت قبلی اسرائیل است. از این رو هیچ کس باور ندارد که ارسال ۲۷۰ واحد تانک لئوپارد از آلمان به عربستان بدون موافقت قبلی اسرائیل صورت گرفته باشد. محور عربستان ــ اسرائیل یک محور تازه هوادار غرب است علیه ایران و به همین دلیل است که خطر شعله ور شدن جنگ بسیار جدی و بزرگ است.
تصادفی نیست که سازمانهای اطلاعاتی آمریکا برای دومین بار اعلام می کنند که ایران مطلقا بمب اتمی نمی سازد. آنها که می دانند بازی از چه قرار است و می دانند که چنین جنگی چه خطرات عظیمی در بر دارد پا را از دایره مقررات اداری و حرفه ای آنسوتر می نهند، و ترمز احتیاط را فعال می سازند و این خود نشان می دهد که خطر تا چه حد حاد و وضع تا چه اندازه وخیم است. .
دولت ایران نه تنها خود را در محاصره نظامی بلکه در محاصره شدید اقتصادی نیز می بیند. از دیدگاه این دولت هدف تمام این اقدامات تغییر حکومت در این کشور است که بر اساس ارقام اثبات شده سومین منابع ذخائرنفتی و دومین منابع ذخائر گازی جهان را دارد.
خاویر سولانا دبیرکل سابق ناتو و مسئول سیاست خارجی و دفاعی اتحادیه اروپا در مقاله ای در روزنامه آلمانی دی ولت نوشت: اگر ما می خواهیم مطمئن شویم که ایران هیچگاه به سلاح های اتمی دست نخواهد یافت یک راه بیشتر برای تضمین آن وجود ندارد و آن این است که آرزوی ایران را برای دست یافتن به این نوع سلاح هاعوض کنیم . بهترین راه برای رسیدن به این هدف مذاکره است و نه بکاربردن زور.( ولت آنلاین ۲۳٫۰۴٫۲۰۱۲)
ولی اتحادیه اروپا و آمریکا محاصره اقتصادی را ادامه می دهند. با این هدف که یا رژیم ایران را از طریق مذاکرات به همکاری اتمی بکشانند یا آن کشور را از لحاظ اقتصادی چنان ضعیف کنند که در صورت حمله به آن مقاومتش کاهش یابد و راحت تر بتوان تسلط بر آن را ادامه داد.
Marxistische Blätter, Heft3 -2012
Iran und Syrien- Die Kriegsgefahr wächst.
Die Revolutio steht noch aus
اوراق مارکسیستی ( Marxistische Blätter) ارگان تئوریک حزب کمونیست آلمان

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر